Dziewczynka z książką

Dziewczynka z książką na Kraków Photo Fringe

Z przyjemnością informujemy, że “Dziewczynka z książką” wybiera się do Krakowa na Kraków Photo Fringe do Krakowa.

Naszą wystawę będzie można oglądać od 24.05 do 06.06 w Bibliotece Politechniki Krakowskiej. Otwarciu wystawy, jak to mamy w zwyczaju, będzie towarzyszyć wykład. Tym razem będzie on dotyczył Birmy a opowiadać będzie Michał Lubina*.

Serdecznie zapraszamy!

 

*Michał Lubina – podróżnik, naukowiec i publicysta.

Absolwent rosjoznawstwa i studiów dalekowschodnich UJ, doktorant na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, kilkukrotny Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Nauki. Ekspert w Centrum Studiów Polska-Azja oraz w Stowarzyszeniu CTA (Closer to Asia). Wśród jego zainteresowań badawczych znajdują się przede wszystkim stosunki rosyjsko-chińskie oraz Azja Południowo-Wschodnia, ze szczególnym uwzględnieniem Birmy i Filipin.

Podróżnik, z plecakiem przemierzył prawie całą Azję, docierając lądem do najtrudniej dostępnych jej krajów – takich jak Bangladesz, Pakistan, czy Timor Wschodni. W latach 2003-2012 zorganizował szereg wypraw trampingowych – m.in. lądem do Chin czy Indii oraz kilka do Azji Południowo-Wschodniej. Organizuje wyprawy trampingowe dla Klubu Laurazja po Birmie, Chinach, Indonezji i Filipinach.

Publikował artykuły m.in. w “Rzeczpospolitej”(Plus/Minus), “Tygodniku Powszechnym”, “Wprost” i “Nowej Europie Wschodniej”.
Autor dwóch przewodników turystycznych – po Litwie oraz Rosji (współautorstwo) oraz internetowych przewodników po Bangladeszu, Laosie, Chinach i Hong Kongu dla www.koniecswiata.net
Autor szeregu artykułów naukowych i publicystycznych, a także reportaży z podróży, czy esejów popularnonaukowych. Właśnie skończył doktorat o współczesnych stosunkach Rosji i Chin i pracuje nad debiutancką książką o Azji.

Uwielbia stan bycia w podróży, Azję Płd.-Wsch.(szczególnie Birmę), a z innej strony – książki i rozmowy w stylu Wieniczki Jerofiejewa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on May 20, 2013 by .
%d bloggers like this: